Zabieg mezoterapia mikroigłowa Dermapen – na czym to polega?

dermapen kraków

Ten zabieg kosmetyczny staje się coraz bardziej popularny. Bardzo wiele kobiet w dojrzałym wieku decyduje się na niego, ponieważ nie jest inwazyjny, a jego efekty są naprawdę spektakularne. Mezoterapia mikroigłowa to jeden z najlepszych sposobów na zwiększenie napięcia skóry.

Zadaniem mezoterapii jest sprowokowanie skóry do intensywnej regeneracji. Zabieg mezoterapia mikroigłowa polega na zrobieniu drobnych nakłuć na skórze. Dzięki temu pobudzone zostają czynniki wzrostu, co przyspiesza regenerację tkanki. Mezoterapia może zostać zastosowana na dowolnym miejscu ciała. Najczęściej wykonuje się ją na twarzy, ale nowoczesne metody pozwalają na ujędrnienie skóry dekoltu, ramion, ud i pośladków.

Więcej na:

Mezoterapia mikorigłowa pozwala na poprawę struktury i funkcjonalności skóry. Dzięki temu naskórek jest pogrubiony, szybciej się odnawia. Efekty wizualne są bardzo szybko widoczne – cera jest bardziej napięta i elastyczna, a przy tym przyjemna w dotyku. Zabiegi wykorzystuje się jednak nie tylko do ujędrniania skóry. Dzięki nim można pozbyć się blizn potrądzikowych a także zniwelować nawet widoczne przebarwienia. Zabieg może zmniejszyć widoczność drobnych zmarszczek, dlatego jest polecany kobietom w każdym wieku.

Najlepsze efekty daje mezoterapia mikroigłowa powtarzana w regularnych odstępach. Seria 4-6 zabiegów jest najbardziej skuteczna, najlepiej w odstępach co 2-4 tygodnie. Efekt jest naprawdę spektakularny, możesz go zaobserwować w lustrze natychmiast po wygojeniu się stanu zapalnego.

Mezoterapia jest praktycznie bezbolesna. Robi się ją w znieczuleniu miejscowym kremem znieczulającym. Przez kilka dni po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, mogą także pojawić się delikatne strupki. Jest to zupełnie normalne i po 3-4 dniach wszelkie ślady znikną i staną się niewidoczne. Od razu po zabiegu można wrócić do codziennych czynności.