Ozdoba każdego ogrodu – krzewy róż

krzew rozy z sadzonki ze szkolki

Krzewy róż od najdawniejszych czasów były uprawiane w ogrodach. Nie bez powodu róża nazywana jest królową kwiatów. Jej piękne, duże o intensywnych kolorach kwiaty przyciągają uwagę każdego estety. Gdzie kupić róże? Szkółka róż to miejsce, w którym znajdziemy sadzonki róż pasujące do naszego ogrodu.

W szkółce róż możemy wybierać wśród wielu gatunków i odmian. Znajdziemy tu: https://hyzowie.com/ – sadzonki róż wielkokwiatowych, rabatowych, róż pnących czy róż parkowych.

Jakie sadzonki róż kupić?

Sadzonki róż rabatowych inaczej zwanych wielokwiatowymi są najbardziej popularne. Na jednym pędzie wytwarzają od kilku do kilkudziesięciu kwiatów. Krzewy róż rabatowych mają wysokość od 20 do 100 cm. Można je sadzić jako kwiaty rabatowe lub też na przykład pięknie kwitnące żywopłoty.

Równie popularne są sadzonki róż wielkokwiatowych. Te krzewy róż są jednak trochę trudniejsze w uprawie. Charakteryzują się największymi i najładniejszymi kwiatami, często pięknie pachnącymi.

Szkółka róż oferuje również sprzedaż sadzonek róż pnących. Krzewy róż pnących doskonale nadają się do prowadzenia przy pergolach, bramkach czy ścianach domu. Niestety, krzewy róż pnących często narażone są na przemarznięcie.

Róże parkowe są to krzewy róż o sztywnych prostych pędach, silnie się rozgałęziających. Kwitną raz albo dwa w sezonie. Są odporne na mrozy i choroby. Nadają się najlepiej do dużych ogrodów.

Jeżeli mamy problem z określeniem, jakie krzewy róż będą najlepsze do naszego ogrodu to szkółka róż jest miejscem, gdzie uzyskamy najlepsze informacje i porady.