Obrus, a może bieżnik – jak wybrać nakrycie na stół?

Jaki obrus wybrać na co dzień, a jaki na specjalne okazje? Czy bieżnik to dodatkowa ozdoba na specjalne uroczystości? Jak dopasować model do okazji oraz wnętrza? Obrusy, bieżniki i serwety to wspaniałe dekoracje stołu – sprawdź, jaka jest oferta i jak z niej wybierać odpowiednie produkty.

Obrus współgrający ze stylem wnętrza

Sercem kuchni, a właściwie jadalni, jest stół. Gromadzi się przy nim cała rodzina podczas ważnych uroczystości, a także bliscy znajomi. Jak jednak podkreślić piękno wnętrza? Wiele zależy od okazji, ale również stylu, w jakim urządziliśmy pomieszczenie. Inne obrusy na stół wybierzemy do wnętrza rustykalnego, klasycznego, glamour czy nowoczesnego, inne będą obrusy do restauracji. Do lokalu gastronomicznego pasować będzie model solidnie wykonany, trwały, łatwy w pielęgnacji, wykonany z odpowiedniego materiału.

Modne obrusy na stół

Pięknie nakryty stół robi wspaniałe wrażenia estetyczne i wpływa na odbiór zastawy stołowej. Pełni ważną rolę zarówno w domu, jak i w lokalu gastronomicznym – obrusy do restauracji i do domu wyróżniają się jednak innymi cechami.

Obrusy na stół do domu. Wybór modeli jest ogromny – mogą być gładkie, kolorowe, we wzory, w różnych kształtach i rozmiarach. Odpowiedni model trzeba dopasować do stylu wnętrza i okazji. Mogą być wykonane m.in. z poliestru z włóknem metalizowanym, z lnu, z dodatkiem bawełny itd. Kolorystyka bieżnika czy obrusu powinna współgrać z innymi dodatkami, np. kolorem dywanu, zasłonami czy tapetą. Białe obrusy na stół są jednak zbyt oficjalne na co dzień? Mogą być też z wzorem, np. w kwiaty. Popularne są też modele beżowe oraz pastelowe.

Obrusy do restauracji. Klasyczny wybór to białe obrusy na stół, ale wiele zależy od charakteru restauracji. Ważne, aby były też łatwe w pielęgnacji i wytrzymałe, a posłużą długo mimo częstego użytkowania. Ich design trzeba dopasować do restauracji, wystroju lokalu i panującej w nim atmosfery. Wybór jest tak duży, że można znaleźć trwałe i solidne obrusy do restauracji o wysokich walorach estetycznych.

Eleganckie bieżniki na stół

Podłużne, eleganckie i prostokątne serwety na stół to stylowe ozdoby używane przede wszystkim na spotkania świąteczne i ważne uroczystości. Zwykle są one bogato zdobione, mogą mieć koronki, popularne są też bieżniki żakardowe. Piękny bieżnik może być samodzielną dekoracją albo tworzyć duet z obrusem – wtedy powinien być idealnie do niego dopasowany. Modne bieżniki to modele białe i beżowe, a na święta Bożego Narodzenia także złote, zielone i czerwone.