Manicure hybrydowy – co jest niezbędne, by go przygotować?

manicure hybrydowy

Lakiery hybrydowe są używane zarówno przez panie wykonujące manicure samodzielnie, jak i przez profesjonalne manikiurzystki w salonach kosmetycznych. Stopień popularności hybrydy rośnie – nic dziwnego, bo paznokcie wykonane tą metodą są piękne, zadbane i eleganckie. Podpowiadamy, jakie akcesoria są niezbędne, by wykonać perfekcyjny manicure.

Zalety manicure hybrydowego

Manicure hybrydowy cieszy się ogromną popularnością, gdyż jest wyjątkowo trwały i pozwala szybko i w prosty sposób uzyskać pożądany efekt. Lakiery hybrydowe są odporne na uszkodzenia mechaniczne i odpryski. Dobrze wykonany manicure pozwoli cieszyć się nienagannym efektem do 3 lub 4 tygodni bez odprysków – często trzeba powtórzyć zabieg jedynie ze względu na nieestetyczny odrost. Wystarczy zmywacz do lakieru hybrydowego i odrobina wprawy, aby zdjąć hybrydę i za położyć nową.

Hybryda – skompletuj akcesoria

Wykonanie hybrydy nie jest trudne, ale wymaga cierpliwości, odrobiny wprawy i kilku produktów – jak pilnik, blok polerski czy odtłuszczacz do paznokci. Aplikacja lakierów jest prosta, można nakładać je samodzielnie w domu, oszczędzając czas i pieniądze. Co jednak jest niezbędne? Można skompletować wszystko samodzielnie albo wybrać specjalne zestawy startowe, odpowiednie dla osób rozpoczynających swoją przygodę z hybrydą.

Lakiery hybrydowe. Absolutna podstawa do przygotowania paznokci hybrydowych.

Baza. Lakiery hybrydowe wymagają nałożenia najpierw bazy na płytkę paznokcia. Należy ją utwardzić, a następnie nałożyć na nią wybrany lakier. Zaleca się aplikować dwie cienkie warstwy. Od niej zależy przyczepność hybrydy i trwałość stylizacji. Niektóre bazy umożliwiają też przedłużenie płytki.

Lampa UV lub LED. Lakiery hybrydowe nie wysychają same. Konieczne jest utwardzenie ich pod lampą – nie można wykonać zabiegu bez tego urządzenia.

Pilnik do paznokci. Pozwala idealnie opiłować paznokcie pilnikiem, aby nabrały pożądanego kształtu.

Bloczek polerski. Służy do zmatowienia płytki paznokcia, zwiększa też przyczepność bazy, co wpływa na efekt końcowy i trwałość stylizacji.

Patyczki drewniane. Służą głównie do odsuwania nieestetycznych skórek.

Waciki bezpyłowe. Dzięki nim i cleanerowi można łatwo oczyścić płytki po ich zmatowieniu.

Odtłuszczacz do paznokci (cleaner). Specjalny płyn do oczyszczenia i odtłuszczenia płytek.

Top. Na koniec wykonywania stylizacji nakłada się jeszcze top, który chroni kolor i nadaje mu blasku. Można też zdecydować się na top matowy.

Zmywacz do lakieru hybrydowego albo frezarka. Potrzebne są też akcesoria pozwalające zdjąć starą hybrydę – może to być specjalny zmywacz do lakieru hybrydowego, ale coraz popularniejsze są też praktyczne i wszechstronne frezarki.