Jak wybrać pościel dla dziecka w XXI wieku?

Pościel do łóżeczka 135x100

Szczęście dziecka stanowi bardzo istotny aspekt, który interesuje rodziców. Jednym ze źródeł szczęścia pociechy może być komplet do pościeli w pięknym, kolorowym wydaniu lub zawierająca wizerunek jej ulubionej postaci z bajki czy kreskówki. Jednocześnie, kierując się wyborem pościeli warto zwrócić uwagę na inne jej aspekty oprócz atrakcyjnego dla naszego dziecka wyglądu.

Pierwszym z nich jest fakt, iż pościel powinna spełniać kryteria przede wszystkim użytkowe, aby zapewniła naszemu dziecku spokojny i komfortowy sen. Jeśli szukasz odpowiedniego produktu dla noworodka, pościel do łóżeczka nie jest jedynym co powinniśmy mu zapewnić. Oprócz tego powinniśmy zaopatrzyć go również w materacyk. Zwykle występują one w rozmiarze 120×60 albo 140×70, zaś większość rodziców decyduje się na materacyk kokosowo-gryczany. Jest on bardzo trwały i pozwala na dużo dłuższe użytkowanie niż tylko na pierwszych kilka miesięcy życia. Ważne również, aby odpowiednio zabezpieczyć powierzchnię materaca przed zabrudzeniami. W tym celu należy stosować podkłady lub prześcieradło nieprzemakalne.

Więcej na: pościel do łóżeczka 135×100

Na pierwsze miesiące życia idealną pościelą dla niemowlaka może okazać się nawet wyłącznie kocyk. Ważne jednak by posiadał on certyfikat bezpieczeństwa dla dzieci lub był wykonany z naturalnych materiałów. Takie produkty zapewnią dziecku wygodę a rodzicom pewność, że ich dziecku nie grozi odparzenie. Dla małych dzieci warto przemyśleć również zakup becika. Z czasem, gdy dziecko podrośnie będzie ono mogło korzystać z kompletu zawierającego kołdrę i poduszkę. Bez względu na etap, na którym jest dziecko warto wziąć pod uwagę jakość materiałów, z jakich wykonana jest pościel oraz w jaki sposób została ona zabarwiona. Na szczególną uwagę zasługują certyfikowane produkty antyalergiczne.