Gdzie powinien spać noworodek?

kołdra dla dziecka

Każda przyszła mama musi sobie odpowiedzieć na to pytanie. Gdzie powinien spać noworodek? Jest kilka opcji, na które można się zdecydować.

W łóżku z rodzicami, w łóżeczku czy kołysce? A może kupić dostawkę do łóżka? Gdzie powinien spać noworodek, by było wygodnie i bezpiecznie? Odradza się spanie z noworodkiem w tym samym łóżku. Zwiększa to ryzyko śmierci łóżeczkowej. To samo tyczy się wyposażenia łóżeczka. Nie powinno się w nim znaleźć nic, co mogłoby przydusić dziecko, które nie jest w stanie samo się obrócić.

Więcej na:  senna-sowka.pl/kategoria-produktu/poduszki-i-kolderki/

Dlatego ochraniacze, baldachimy, misie i tona poduszek nie są najlepszym pomysłem. Kołdra i poduszka dla niemowlaka w zupełności wystarczy i to zalecane rozwiązanie. W każdym sklepie z artykułami dziecięcymi można kupić komplet kołdra i poduszka dla dzieci. To najbardziej popularne i najbezpieczniejsze wyposażenie łóżeczka malucha. Kołdra i poduszka do łóżeczka to nieodzowny elementu wyprawki dla niemowlaka i służy rodzicom długi czas.

Łóżeczko dla noworodka powinno być bezpieczne i najlepiej, by znajdowało się blisko miejsca spania rodziców. Łóżeczko można postawić w sypialni, a jeśli mamy mało miejsca możemy zdecydować się na kołyskę. A jeżeli chcemy spać blisko dziecka najlepiej wybrać dostawkę do własnego łóżka, która w bezpieczny sposób zapewni rodzicom spanie tuż obok dziecka. To wygodne rozwiązanie.

Organizując miejsce do spania dla dziecka należy kierować się przede wszystkim bezpieczeństwem. Nie warto dekorować łóżeczka i wkładać do niego wielu rzeczy. To zwiększa ryzyko SIDS, czyli śmierci łóżeczkowej. Noworodek nie potrafi się obracać i jeśli przypadkiem coś zakryje mu twarz, nie będzie w stanie tego zdjąć. To najważniejsza rzecz, o jakiej trzeba pomyśleć.