Drony Autel

Autel Robotics ogłosił swój długo oczekiwany dron z serii EVO II na targach CES 2020 w styczniu, obiecując znaczne ulepszenia w stosunku do oryginalnego modelu EVO, wprowadzonego na rynek w 2018 roku. Jego najbardziej godną uwagi cechą jest modułowy system kamer, oferujący trzy modele, które obejmują szereg funkcji, spełniających różne potrzeby użytkowników, od amatorów po profesjonalistów.

Kamera w standardowym EVO II wykorzystuje 1/2 „48-megapikselowy czujnik Quad Bayer i jest pierwszym takim dronem konsumenckim. Należy pamiętać, że istnieją również urządzenia takie jak dron 6k oraz dron 8k. EVO II Pro wykorzystuje większy 1-calowy czujnik 20 MP, który zapewnia nagrywanie 6K, a EVO II Dual zawiera zarówno kamerę optyczną, jak i termowizyjną w jednym urządzeniu, a także maksymalizuje nagrywanie 6K. Modułowy system umożliwia użytkownikom przełączanie kamer w razie potrzeby na jednym dronie.

Kupując drony Autel, możesz wybrać model z aparatem, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Jeśli zechcesz w którymś momencie przełączyć kamery, możesz to zrobić bez kupowania zupełnie nowego drona. EVO II został wydany w czerwcu po kilku opóźnieniach, zaczynając od błędu oprogramowania i niedoborów w łańcuchu dostaw.
EVO II ma silne podobieństwo do składanej serii dronów DJI Mavic, chociaż jego korpus jest znacznie większy i nie do końca mieści się w dłoni. Trochę kłopotliwe jest to, że dolne śmigła nie składają się dokładnie pod spodem. Lekko wystają, utrudniając trzymanie drona w dłoni. EVO II posiada łącznie 12 komputerowych czujników wizyjnych umieszczonych z przodu, z tyłu, u góry, u dołu, po lewej i prawej stronie drona w celu wielokierunkowego omijania przeszkód. Na spodzie drona znajdują się również dwa czujniki ultradźwiękowe do precyzyjnego zawisu. Instrukcja obsługi wskazuje, że we wszystkich 4 rogach drona znajdują się martwe punkty. Kiedy leciałem EVO II po przekątnej, zauważyłem, że unikanie przeszkód czasami się nie włączało. Niezależnie od tego, zawsze powinieneś latać dronem w zasięgu wzroku.
Autel zapewnia 40-minutową żywotność baterii podczas lotu i 35 minut podczas unoszenia się bez wiatru. Ta liczba jest niezwykle dokładna. Dla porównania, Mavic Air 2 działa po 34 minutach, podczas gdy Mavic 2 Pro trwa około 30 minut. Te dodatkowe 6–10 minut pracy na baterii będzie miało znaczenie.

Bateria jest ogromna, ma 7100 mAH i łatwo się wsuwa oraz wysuwa. Według firmy Autel „opatentowany system Battlock” zapobiega wyrzucaniu baterii podczas szybkich lotów lub wypadków.

8 GB wbudowanej pamięci jest dostępne, jeśli nie masz karty pamięci lub jako kopia zapasowa, jeśli zabraknie miejsca podczas robienia zdjęć. Dostęp do multimediów przechowywanych na dronie można uzyskać przez port USB-C znajdujący się po prawej stronie. Po przeciwnej stronie znajduje się gniazdo microSD, które może pomieścić kartę do 256 GB.