Drony Autel

Autel Robotics ogłosił swój długo oczekiwany dron z serii EVO II na targach CES 2020 w styczniu, obiecując znaczne ulepszenia w stosunku do oryginalnego modelu EVO, wprowadzonego na rynek w 2018 roku. Jego najbardziej godną uwagi cechą jest modułowy system kamer, oferujący trzy modele, które obejmują szereg funkcji, spełniających różne potrzeby użytkowników, od amatorów po profesjonalistów.

Kamera w standardowym EVO II wykorzystuje 1/2 „48-megapikselowy czujnik Quad Bayer i jest pierwszym takim dronem konsumenckim. Należy pamiętać, że istnieją również urządzenia takie jak dron 6k oraz dron 8k. EVO II Pro wykorzystuje większy 1-calowy czujnik 20 MP, który zapewnia nagrywanie 6K, a EVO II Dual zawiera zarówno kamerę optyczną, jak i termowizyjną w jednym urządzeniu, a także maksymalizuje nagrywanie 6K. Modułowy system umożliwia użytkownikom przełączanie kamer w razie potrzeby na jednym dronie.

Kupując drony Autel, możesz wybrać model z aparatem, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Jeśli zechcesz w którymś momencie przełączyć kamery, możesz to zrobić bez kupowania zupełnie nowego drona. EVO II został wydany w czerwcu po kilku opóźnieniach, zaczynając od błędu oprogramowania i niedoborów w łańcuchu dostaw.
EVO II ma silne podobieństwo do składanej serii dronów DJI Mavic, chociaż jego korpus jest znacznie większy i nie do końca mieści się w dłoni. Trochę kłopotliwe jest to, że dolne śmigła nie składają się dokładnie pod spodem. Lekko wystają, utrudniając trzymanie drona w dłoni. EVO II posiada łącznie 12 komputerowych czujników wizyjnych umieszczonych z przodu, z tyłu, u góry, u dołu, po lewej i prawej stronie drona w celu wielokierunkowego omijania przeszkód. Na spodzie drona znajdują się również dwa czujniki ultradźwiękowe do precyzyjnego zawisu. Instrukcja obsługi wskazuje, że we wszystkich 4 rogach drona znajdują się martwe punkty. Kiedy leciałem EVO II po przekątnej, zauważyłem, że unikanie przeszkód czasami się nie włączało. Niezależnie od tego, zawsze powinieneś latać dronem w zasięgu wzroku.
Autel zapewnia 40-minutową żywotność baterii podczas lotu i 35 minut podczas unoszenia się bez wiatru. Ta liczba jest niezwykle dokładna. Dla porównania, Mavic Air 2 działa po 34 minutach, podczas gdy Mavic 2 Pro trwa około 30 minut. Te dodatkowe 6–10 minut pracy na baterii będzie miało znaczenie.

Bateria jest ogromna, ma 7100 mAH i łatwo się wsuwa oraz wysuwa. Według firmy Autel „opatentowany system Battlock” zapobiega wyrzucaniu baterii podczas szybkich lotów lub wypadków.

8 GB wbudowanej pamięci jest dostępne, jeśli nie masz karty pamięci lub jako kopia zapasowa, jeśli zabraknie miejsca podczas robienia zdjęć. Dostęp do multimediów przechowywanych na dronie można uzyskać przez port USB-C znajdujący się po prawej stronie. Po przeciwnej stronie znajduje się gniazdo microSD, które może pomieścić kartę do 256 GB.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *