Co należy wiedzieć o kredycie hipotecznym?

kredyt hipoteczny na własne mieszkanie

Na starcie warto zdać sobie sprawę z tego, że kredyty hipoteczne klasyfikuje się jako zobowiązania długoterminowe. Jak więc wskazuje nam na to nazwa, zaciągając owy kredyt hipoteczny właściwie skazujemy się na długie lata jego spłacania. Zwykle okres spłaty kredytu hipotecznego trwa około 20 lat. Gdy jednak nie posiadamy odpowiedniej kwoty na zakup mieszkania, kredyt jest praktycznie jedyną drogą do osiągnięcia celu.

Okres spłaty kredytu hipotecznego

Kredyt hipoteczny wiąże się z tak długim okresem spłaty ze względu na jego wysokość. Nie są to bowiem kredyty na małą kwotę, bo ceny mieszkań w dzisiejszych czasach osiągają naprawdę zawrotne kwoty. Oczywiście kredyt hipoteczny możemy spłacać dziesięć, dwadzieścia, a nawet trzydzieści lat. To już jednak zależy od tego jak wysoka będzie miesięczna rata spłaty tegoż kredytu. Wiadomo, że im mniej miesięcznie będziemy oddawać, tym dłużej przyjdzie nam to robić. Dlatego trzeba dokładnie przemyśleć na jaką ratę będzie nas stać i tak dopracować jak najkrótszy, możliwy dla nas, okres spłaty kredytu.

Przeznaczenie kredytu hipotecznego

Oczywiście trzeba sobie również zdawać sprawę, że zaciągnięty kredyt hipoteczny możemy przeznaczyć tylko i wyłącznie na zakup mieszkania czy też na zakup lub budowę domu. Choć tutaj raczej nie mamy nawet innej opcji, bo banki zazwyczaj przelewają osobiście przyznaną nam kwotę kredytu na konto dewelopera czy innej osoby, od której nabywamy nieruchomość. Jeśli interesuje nas kredyt hipoteczny Białystok czy Gdańsk lub jakiekolwiek inne miasto w Polsce bez problemu nam go zapewni. Banki w naszym kraju znajdują się na każdym kroku, więc pozostaje nam tylko wybrać najlepszy dla nas kredyt.

Warunki do spełnienia

Trzeba również pamiętać, iż zmuszeni będziemy spełnić oczekiwania banku, w przeciwnym bowiem razie nie mamy nawet co liczyć, iż otrzymamy od banku pieniądze, które chcielibyśmy przeznaczyć na zakup naszej wymarzonej nieruchomości. Naszym obowiązkiem jest więc złożenie wniosku o przyznanie kredytu, w którym to oczywiście znajdą się wszystkie nasze dane, łącznie z wysokością naszych zarobków. Jeśli okaże się, że mamy zdolność kredytową i spełniamy oczekiwania banku, to z pewnością kredyt zostanie nam przyznany i nie pozostanie nic innego jak podpisać umowę kredytową.

Możemy również, co jest bardzo dobrą opcją, skorzystać z usług jakie oferuje doradca finansowy, na przykład Monika Rytel doradca finansowy z Białegostoku i w ten sposób szybko poznać naszą zdolność oraz najlepsze oferty kredytowe we wszystkich bankach.