Wybór sukni ślubnej – na co zwrócić uwagę?

Wybór sukni ślubnej dla każdej przyszłej panny młodej jest niezwykle ważny, bowiem w tym dniu oczy wszystkich gości będą zwrócone właśnie na nią. Jednak wybór tej jedynej, wymarzonej sukni ślubnej na ogół nie jest łatwy. Nie do końca wiemy jak taka suknia powinna wybadać i w jakim modelu będzie nam akurat dobrze. Jak zatem dokonać właściwego wyboru sukni ślubnej?

Po pierwsze – zwróć uwagę na sylwetkę

Nie ma co się oszukiwać, nie każda z nas dysponuje idealną figurą typu klepsydra o wymiarach 90-60-90. A w związku z tym idealna suknia ślubnam (polecamy te z salonu fularazywczyk.pl) powinna być dobrze dopasowana do naszej sylwetki, a do tego powinna podkreślić nasze atuty i zamaskować pewne mankamenty.
Wśród najpopularniejszych fasonów sukien ślubnych najczęściej wskazuje się: klasyczne, empire, syrenka, princessa oraz w literę A. Tak naprawdę trudno jest samemu dobrać odpowiedni model sukni, dlatego warto skorzystać z profesjonalnej pomocy stylistów z salonów ślubnych. Umawiając się na takie spotkanie warto jednak przygotować się i rozeznać, który fason najbardziej nam odpowiada. Dobrze jest też zabrać ze sobą kogoś bliskiego, kto nam będzie służył pomocą, np. przyjaciółkę, mamę, siostrę.

Po drugie – nie zapominaj o swojej osobowości

Suknia ślubna powinna pasować do osobowości panny młodej. Musi być ona przede wszystkim wygodna, nie może krępować ruchów – pamiętajmy, że przyjdzie nam spędzić w niej kilka dobrych godzin. Nie powinna też być zbyt długa.

Krój, fason, wzór czy kolor powinny wpasowywać się gust panny młodej, no i oczywiście typu jej figury. Jeśli panna młoda odznacza się duszą romantyczną śmiało można postawić na modele koronkowe. Panie, które nie lubią odsłaniać zbyt dużo ciała mogą wybierać wśród modeli z długimi rękawami, które w tym sezonie są szalenie modne. Nieco młodsze panie o delikatnej, młodzieńczej urodzie, z pewnością pięknie będą prezentowały się w sukniach na cienkich ramiączkach. Jeśli z kolei lubimy prostotę i elegancję to zawsze dobrym wyborem będą suknie klasyczne. Nieco odważniejsze panny młode mogą postawić nie tylko na fasony odsłaniające nieco więcej ciała, ale też na odważniejsze kolory. Najważniejsze, aby wymarzona suknia ślubna odzwierciedlała osobowość przyszłej panny młodej i nie przyćmiła jej naturalnego piękna.

Po trzecie – wybierz najlepszy salon ślubny

Niezwykle ważną kwestią w tym przypadku jest wybór odpowiedniego salonu sukien ślubnych, w którym dostaniemy duży wybór różnych modeli i wzorów sukien, a także będziemy mogli liczyć na fachową pomoc osoby zaufanej. Takim miejscem jest z pewnością salon Fulara & Żywczyk, który oferuje bogatą kolekcję ekskluzywnych sukien ślubnych. Dostaniemy tutaj suknie ślubne zaprojektowane z uwzględnieniem najnowszych trendów 2020. Wszystkie modele wykonane są z niezwykłą precyzją i wyjątkową dbałością o detale. Do ich wykonania wykorzystana tylko tkaniny najwyższej jakości. Co więcej, dostaniemy tutaj suknie ślubne nie tylko o standardowych wymiarach, ale też dla pań puszystych oraz w innych nietypowych rozmiarach.