Krówki weselne najpopularniejszym prezentem dla gości

krówki weselne - mleczne krówki

Od lat utarło się, że para młoda w podziękowaniu za udział w weselu, obdarowuje swoich gości drobnym upominkiem. Jest to niewielki gest, który wyraża wdzięczność za wspólne spędzenie tak ważnego dla nich dnia.

Krówki weselne 

Najbardziej popularną formą jest zostawienie prezentu przy talerzyku gościa, obok winietki, lub wręczenie go osobiście przez parę młodą przy żegnaniu gości. Często dołączana jest do tego resztka żywności czy słodkości pozostała z wesela. Upominki bywają bardzo różne, czasami stając się niepotrzebnym wydatkiem. Najczęściej spotykanym prezentem są krówki weselne .

Bywa tak, że pary stawiają na bardzo ekstrawagancki upominek, figurki, zdjęcia, magnesy. Liczy się gest i oryginalność. Ciężko jest jednak wybrać coś, co odpowiadałoby każdemu z gości. Dlatego krówki na wesele są tak częstym wyborem. Jest to prezent niedrogi, można zamówić personalizowaną etykietę z imionami pary młodej, a kolor dopasować pod kolorystykę sali weselnej. Krówki weselne to prezent, który goście mogą zabrać, zachować na pamiątkę czy zjeść od razu, i z pewnością nie stanie się zalegającym niepotrzebnie gratem, jak wiele innych.

Krówki na wesele to też typowo polski słodycz, jest to więc świetna okazja, by pokazać rodzimą tradycje, gdy mamy wśród gości osoby zza granicy. Gwarantuje, że obcokrajowcy będą zachwyceni. Jeżeli mamy wśród gości osoby z nietolerancją poszczególnych składników czy wegan, możemy zamówić również specjalne krówki weselne dla nich. Warto pamiętać, że jest to też jeden z tych prezentów, które nigdy się nie zmarnują, jak zostanie ich za dużo. Bo kto mógłby oprzeć się tym pysznym słodkościom?