Jak sprowadzić zwłoki bliskiej osoby z zagranicy?

transport zwłok z zagranicy

Śmierć bliskiej osoby jest dla każdego wielkim ciosem i sprawia, że człowiek pogrąża się w żałobie. A gdy bliska nam osoba umiera za granicą oczywiste jest, że rozważa się transport zwłok z zagranicy, tak aby pogrzeb odbył się w ojczyźnie i wśród najbliższych.


W tym trudnym czasie w sprowadzeniu zwłok z zagranicy może pomóc odpowiedni zakład pogrzebowy, taki który świadczy kompleksowe usługi w zakresie transportu zwłok z zagranicy. Sprowadzić bliskiego z zagranicy mogą zarówno małżonkowie, wnuki, dzieci, dziadkowie, pradziadkowie, jak i krewni zmarłej osoby, aż do czwartego stopnia pokrewieństwa, a także powinowaci do pierwszego stopnia.

Międzynarodowy transport zmarłych – epitafium-przewozy.pl/kontakt

Sprowadzenie zwłok z zagranicy wymaga złożenia odpowiedniego wniosku do starosty, bądź też prezydenta, który będzie zawierał dane wnioskodawcy, a także osoby zmarłej, a dodatkowo przetłumaczony na język ojczysty akt zgonu.Po otrzymaniu tejże zgody należy następnie uzyskać zgodę od konsula. Aby móc uzyskać zgodę należy przedstawić konsulowi stosowane dokumenty, a także opłacić pozwolenie na transport zwłok.

Aby przewieźć zwłoki, należy zapewnić odpowiednie do tego warunki sanitarne oraz higieniczne, tak aby przewóz odbył się z poszanowanie zwłok i szczątków bliskiej osoby, a także odbył się z należytą dbałością o ochronę zdrowia i życia ludzkiego. Zwłoki po przewiezieniu do kraju muszą zostać natychmiast pochowane i nie można otwierać trumny. Procedury te odnoszą się tylko do transportu zwłok, gdyż transport prochów może odbyć się dowolnym środkiem transportu.
Transport zwłok z zagranicy jest sprawą kosztowną, ale jeśli mamy taką możliwość warto bliską nam osobę sprowadzić do ojczyzny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *