Dlaczego warto wykonać tynki cementowo-wapienne? Przeczytaj!

tynki cementowo-wapienne kraków

Jednym z rodzajów wykończenia ścian są tynki cementowo-wapienne. Są one stosowane w różnego rodzaju pomieszczeniach, również w tych o podwyższonej wilgotności, czyli kuchnie, łazienki, pralnie. Ponadto wykonywane są jako podłoże przewidziane do malowania lub tapetowania, a także jako podkład pod płytki ceramiczne.

Tynki cementowo-wapienne w Krakowie

Można je nakładać na podłoże ręcznie lub maszynowo. Do nakładania tynków cementowo-wapiennych maszynowych służą specjalne agregaty. Maszynowe tynki znacznie przyśpieszają prace wykończeniowe. Dlatego też są świetnym rozwiązaniem zwłaszcza przy większych inwestycjach. Tego rodzaju tynki sprzedawane są w postaci suchej mieszanki cementu, wapna oraz wyselekcjonowanych kruszyw mineralnych. Przeznaczone są zarówno do wnętrz, jak i na elewacje. Po wsypaniu mieszanki do zasobnika agregatu preparat automatycznie miesza się z wodą. Następnie uzyskana masa pistoletem natryskiwana jest na powierzchnię ściany lub sufitu. W dzisiejszych czasach jest to najpopularniejsza metoda wykańczania ścian budynków. Wykonane w ten sposób prace tynkarskie to przede wszystkim oszczędność czasu i znakomita wydajność pracy.

Zobacz: tynki cementowo-wapienne Kraków 

Dodatkowo zaletą tego rodzaju tynków maszynowych jest wysoka odporność na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Tynki maszynowe cementowo-wapienne sprawdzają się na różnych podłożach.Stosuje się je na powierzchnie wykonane zarówno z betonu, cegły, betonu komórkowego oraz ceramiki. Warto wspomnieć, aby przed tynkowaniem właściwie przygotować podłoże i nanieść preparat gruntujący, który ma za zadanie wyrównanie chłonności podłoża. Dodatkowo agregaty są łatwe w obsłudze i przemieszczaniu.