Co to konopie medyczne? Przeczytaj koniecznie!

konopie medyczne

Kiedyś to o Beacie Kozidrak mówiono, że jest wszędzie. Panował wówczas powszechny strach przed otwieraniem lodówki, bo tam też mogłaby być. Dziś wszędzie słyszy się enigmatycznie brzmiący skrót CBD.

Konopie medyczne tylko na medycynacbd.pl

Co to w ogóle znaczy? Ci, którzy interesują się chemią szybko go rozszyfrują. To nic innego niż związek chemiczny wytwarzany przez konopie medyczne – medycynacbd.pl  – kannabinol. Należałoby tu pokrótce opisać czym są konopie medyczne, do czego są stosowane. A zastosowanie mają bardzo szerokie, jednakże w Polsce na ich temat wciąż niewiele się głośno mówi. Są niejako tematem tabu i przede wszystkim to koniecznie trzeba zmienić. Zmiany można zacząć od pobudzania świadomości społeczeństwa, czyli od tego, że konopie medyczne to nie marihuana.

Choć dla większości młodego pokolenia jest to oczywiste, to jednak spora część, ta w bardziej już dojrzałym wieku zwyczajnie o tym nie wie. CBD,odgrywa kluczową rolę w konopiach leczniczych. Skutecznie i z wieloma korzyściami sprawdza się w leczeniu różnego rodzaju chorób i jest dobrze tolerowany przez ludzki organizm. Nie uzależnia i nie wywołuje efektów psychoaktywnych, a zatem stanów takich, jak euforia, czy też wręcz odwrotnie – stany depresyjne. W przeciwieństwie do THC, czyli tetrahydrokannabinolu, który występuje w marihuanie.

O terapeutycznych właściwościach konopi wiedziano już tysiące lat temu, w starożytności i wykorzystywano je jako lek na wiele dolegliwości. W ostatnich latach temat staje się w Polsce coraz popularniejszy i to bardzo dobra tendencja. Każdy powinien wiedzieć o dobroczynnym działaniu konopi medycznych. Otrzymywany z nich olejek CBD znajduje bardzo szerokie zastosowanie, tak dla zdrowia, jak i dla urody.

Przeczytaj również: